E-umění
E-umění
E-umění
Login:
Heslo:
  Pamatovat heslo
 
   
REGISTRACE  | NOVINKY | UŽIVATELÉ | REDAKCE | PARTNEŘI
« Další

...umění......


.....Už dlouho jsem přemýšlel, jestli napsat, anebo ne.....to, jak jsem se rozodl je asi jasné :-)....Mnoho lidí se mně ptalo : " Co vlastně maluješ?". Odpovídal jsem jim : " Pocity". Bohužel nedokážu definovat to, co vychází ze mně. Na výstavě v Luhačovicích jsem v návštěvné knize objevil : " To by namalovalo i dítě ". Souhlasím, ale.....proč to nenamaluje? Mnoho lidí tady hodnotí a dělá ze sebe umělecké kritiky. Nezazlívám jim to. To je v pořádku. Akorát si někteří neuvědomují, že jejich kritika je jejich subjektivní názor. Přece umění nemá stanovené hranice - mantinely. ........Jedním lidem z Prahy jsem prodal 4 obrazy. Pak jsem jim nabídnul 21 "fotografií" Luhačovic. Byly to sice fotky, aleeee.....vytištěné v tiskárně, upravené lógrem z kávy, nalepené na výkres a natřené duvilaxem, aby se leskly........... Vybrali si všech 21. A já jsem si říkal : " Ty vole, co to je???". Pak jsem pochopil, že umění fakt nemá mantinely. Důležité je, že se to někomu líbí. Mnohokrát hledáme všude a ve všem nějakou myšlenku, nějaký smysl. NE!!! Kdyby lidé, kteří kupují obrazy a fotky znali všechny pravidla, asi by se jich moc neprodalo. Navíc někdo se mně tady ptal : " Proč tvoříš tak, jak tvoříš? ". Existuje na to vůbec odpověď? Pokud áno, já ji nenacházím. Vždyť to není vypočítavost, je to o pocitu. Proč tvoříte tak, jak tvoříte? Soudím podle sebe, takže asi podle pocitu. Pak vám někdo napíše :" Ty barvy mi nesedí ". No jo, ale někomu jinýmu sedí. Nemůžem všichni tvořit podle někoho. "Proč je ta fotka mázlá?". Asi proto, že to tak cítím.
Můžeme pokračovat dál a dál. Stejně se nikdy pravdy nedopátrame. Každý je sám za sebe.
Vím, že některým tento blog bude "sedět", nekterým ne. I proto mi nejde o hodnocení blogu, spíš o uvědomění, že každý je osobnost a tvoří podle sebe - pokud to myslí vážně. To jestli je to ok, anebo ne, ukáže zájem.
Když si vybíral obraz A. Pitínský s manželkou, čekal jsem, že si vyberou něco úúúúúplně jinýho, než si vybrali. A tak to funguje. I ti největší muzikanti říkají, že hit se nedá naplánovat. A většinou se hitem stane to, s čím vůůůbec nepočítají.
To, co jsem chtěl tímto říct je jenom trošku odosobnění před tím, než hodnotíme.
Ale........je to jenom na Vás.
JK

Předchozí »
BLOG - kategorie:    Hodnocení: 10.00

jimih Autor: jimih
Vloženo: 22.09.2009 21:37
Shlédnuto: 3732x

Zobrazit všechny blogy autora

 

Hodnotit a vkládat komentář mohou jen registrovaní uživatelé
Hodnocení a komentáře

 

Rudy

Rudy | 29.11.2009 17:12

Tohle povidani neni o "Umeni", ale o schopnosti prijimani a uznavani projevu, pocitu,okamziku...jinych lidi, a uznani jejich prava se vyjadrit jak slovi nebo jejich vytvory i kdyz nejsou shodne s nasimi vlastnimi pohledy. Mozna se moc ridime pravidlem :"nejlepsi obrana je utok".

jimih | 26.12.2009 22:38

...jo.

 

Jinotaj

Jinotaj | 26.10.2009 19:44

a mimochodem Adios neni zbabělec !

 

Jinotaj

Jinotaj | 26.10.2009 19:43

Uměni nikdy nelze zapsat jako Rovnici ! Navíc lze rozlišovat Kyč,klište,sračka,umělsky obraz,obraz a rozlišovat tyto pojmy nelze každy lid. Ale vyvoleni-borci. a Navic jsem chtěl dovolit řici ty to pojmy aby jste nepletli //1.´´ Architektura je architektura´´2.´´ Desing je desing´´a konečne 3. ´´Uměni je uměni´´ a ted si vemte přiklad křeslo z Ofry či Ikei byla původně návrh-desing...a je to uměni když ji ma každy druhej lid v obejvaku doma? a bylo uměni ve chvíli kdy desiner navrhoval ? Ne Desingove cil je,tvořit pro lidi (desgin dělají lidi pro lidi) a to same s Architekturou totež plati ! ale uměni nikdy nebylo pro ostatním lidem -pouze tvůrčím.// Tak uměni je umeni... a češi mysli naivně že uměni je od slova ´´Umět´´to by anglicky uměni neřikalo ´´Art´´si skuste přeložit jen tak …

Adios Embrios | 26.10.2009 20:39

odstranit z pojmu umeni design a architekturu je trochu mimo Honzo. To proste nejde. Architektura je to same jako malba treba. Architektura plni zasadni postaveni v dejinach umeni. Urcuje slohy a podobne. bez architektury by to asi nemelo cenu. Kreslo z ikei je samozrejme vytvarne dilo. Ne ve smyslu kresla jako takoveho, ale kresla jako lidskeho vymyslu. Nekdo to musi nakreslit a potom vyrobit. Predstav si ze je to prostorovy objekt tedy socha. Nevim jak vnimas umeni, ale moje predstava je takova, ze o nem smyslis jen ve vytvarne forme a to je malo.

Jinotaj | 26.10.2009 20:45

netvrdim o ostraněni ale za určity okolnosti se mužou konbinovat... jinak co už zminuješ to je už dalši větev. ja pravil jednu zakladni větev.každy obor plni sve poslani a za určitych okolnosti to naprosto souhlasim s konbinaci. sochy tu neplet to je už mimo drahu-beru to jako objektni prace.

Adios Embrios | 26.10.2009 21:18

to je ale nesmysl co pises. Jaka zakladni vetev to ti rekl kdo?

 

10
SUN

SUN | 10.10.2009 22:57

Mně moc líbí, cítím to stejně, ale mám výhodu, že ten, kdo už mě trochu poznal, říká: tohle je tak a má to být tak... a pak končí slovy: já vím, že ty si z toho stejně nic neděláš a uděláš to podle svýho. A to je fakt. A já myslím, že to tak má být. Pokud budu dělat podle toho, co chtějí druzí, pak už to nebudu já a já se chci bavit po svým.

Adios Embrios | 10.10.2009 23:00

ale ty nemas delat co chcou druzi, ale popripade si vzit radu a s ni pracovat po svem...Kdyz ti poradim at skocis z okna, tak mas na vyber ruzne moznosti. Vyska, styl skoku, vyber okna, vyber dopadu... :)

SUN | 10.10.2009 23:05

To je hezký, můžu si vybrat, to je fakt, ale já nechci skákat. Jinak rady beru a vážím si jich, neboť je víc věcí které neznám než těch které znám :)

 

AD

Adios Embrios | 26.09.2009 01:08

NEMA CENU TO TU RESIT. SAMOTNE TEMA JE OD PRVOPOCATKU NA HOVNO A NAZORY TAKTEZ, POCITAJE TY MOJE. TAKZE JA BYT TEBOU TAK TO SMAZNU , AT NEMAME NUTKANI RESIT NECO DO CEHO MAME VSICHNI DALEKO A VIME O TOM JESTE VETSI HOVNO. ZDAR UMELCI! :D :D :D

Adios Embrios | 28.09.2009 21:00

proc by clovek nemohl dat potom 1b kdyz souhlasis s nazorem libi nelibi. To potom nemuze dat ani 10b bez toho aby byl odbornik. A ta parketa...proc bych nehodnotil to co neni moje parketa? Vzdyt ikdyz to neni moje parketa,tak se mi to muze libit...jde prece jen o to, ze krika vyhazi z nejakeho zakladu,vedeni nebo zkusenosti...

jimih | 27.09.2009 20:03

....už jsem psal, že za umělce se nepovažuji, jde mi jenom o to, že pokud něco není moje parketa, tak to nebudu hodnotit za 1b. ........pokud dám 1b, musím být fakt odborník......jinak souhlas, sto lídí, sto chutí......j.

 

10
L_U_M_P

L_U_M_P | 25.09.2009 22:32

ja suhlasim jari :)

jimih | 25.09.2009 22:33

....tos nemusel, ale dík............:-)

jimih | 25.09.2009 22:37

....myslím, že nejv. problém jsou ty přiblé otázky typu proč? a proč ne takto? a....nelíbí a jeden bod.........to jsou argumenty na které by se nemělo reagovat.........každý si tvoří podle sebe, ne podle jiných....:-) Proč modrá a ne bílá, proč ta čára tam, proč strom?......no asi proto, že tok autor chce.....j.

 

sikat

sikat | 25.09.2009 21:18

Umění je náhoda i záměr, vše se spojuje. Ten kdo nemá žádný cit pro umění na té tabuli udělá prasátko se zakrouceným ocáskem:-)), ale ne to co vytvořila Lekab. Nejsme umělci v pravém slova smyslu, těch je a bylo málo opravdových a většinou na to někdo přišel až po jejich smrti. A jestli si tady někdo myslí, že umělec je (až na několik výjímek), tak se hodně plete. Ale máme umění rádi a snažíme se něco vytvořit, buď z radosti, relaxu, přání jiných nebo třeba z deprese a vnitřního přetlaku. Každý tvoří z jiného důvodu a většinou proto, že chce něco dokázat a že ho to baví, ale ne každý to umí a dokáže vytvořit cokoli, co by umění připomínalo alespoň vzdáleně. Nicméně nevidím důvod shazovat snahu a radost druhých z jakékoli tvorby. Toť můj názor na stále omílané a nekonečné téma:-))

jimih | 25.09.2009 22:33

.....konečně si pochopila a mám z toho velikou radost.......umělci nejsme, jsme "jenom" lidi, kteří dávají kus sebe "do placu".........dík.j.

Adios Embrios | 26.09.2009 01:04

tak se potom nebavme o umeni!

 

lekab

lekab | 24.09.2009 15:53

Ahojka já souhlasím s tím že umění a vkus lídí nemá hranice!Je tu trocha poviku pro nic!Tohle se nedá uchopit.Včera jsem synovy na tabuli čárala nesmysle a pak jsem ten jeden dala sem.Zajímalo mě jaký bude názor.(jelikoš jsem pořád poslouchala že maluju sračky )čekla jsem že mě pošlou do háje taková patlanina na špinavej tabuli!? A ejhle ono se líbí.Takže kde je ta hranice?

jimih | 25.09.2009 22:31

....myslím, adios embrios je v omylu......NIC NENÍ NÁHODA, protože jenom autor, opakuji - JENOM ON rozhoduje o každičkém kroku.................a pokud to bylo z emocí, tak není o čem........anebo se to dá plánovat???...........J.Pollock je náhoda? Není. AE, pokud máš nějaké pravidla, tak je napiš.....jaro

lekab | 25.09.2009 10:52

No to ty nikdy nemužeš pochopit a popravdě mám hodně jiných starostí než tu pořád dokola psát o něčem co ty stejně nikdy neuzáš ani nepochopíš!Mám pocit že už toho tady bylo napsáno spoustaa nic z toho stejně nevzešlo!

Adios Embrios | 24.09.2009 16:03

Hranice neni v tom co tvoris...Ale do jake miry dokazes ovlivnit to co tvoris. To co jsi predvedla, neni umelecke dilo, je to jen nahoda. Tim to neshazuji, do jiste miry se ti to povedlo, ale dokazes to zamerne zopakovat? Vis jak jsi na to prisla,chtela jsi to nebo ti nej neco pripominalo a spojila jsi to v celek? Ja nerekl ze umeni ma hranice v tom co vytvoris,ale v pristupu! A pokud se bavime o umeni, nemeli bychom pouzivat k prikladu nase veci,protoze to ma do umeni daleko. Byt umelec je velka zodpovednost!

Adios Embrios | 25.09.2009 08:07

Umelci maji ruzne urovne? To slysim poprve. Promin ty umelec nejsi a nikdy nebudes. A nechci te urazit!

lekab | 24.09.2009 23:18

mám pocit že to bylo hodně hodně ironické,ale to je zřejmě tvá přirozenost!Je mi jedno jestli ty mě považuješ za umělce nebo ne!I umělci mají určité stupně a ač ti připadám hodně podpruměrná mé okolí to vidí jinak a to je důležité!.-)

Adios Embrios | 25.09.2009 19:14

uz podle tvych nazoru na umeni o tobe pochybuji. Ale jak rikam nechci urazit. A nechme uz toho, bavit se nekym jako ty me uz nebavi a navic o umeni... A to s tim trickem? Nechapu...to byl nejaky vystrel do tmy ne?

lekab | 24.09.2009 17:09

netvrdím že jsem umělec i když mé okolí to vnímá jinak ale to jsou lidi kteří necítí vůbec nic.Ano vím jak ta má tabule vznikla a dokázala bych to udělat znova!Záleží na tom kolik dám vrstev křídy a jka mokrou mám houbu:-)))byl to záměr leč z nudy!:-)))

Adios Embrios | 24.09.2009 19:25

chtel bych pznat to okoli,ktere te bere za umelce :)

Adios Embrios | 25.09.2009 14:00

Kdyz mas spoustu jinych starosti, tak tu nepis. Tve silne umelecke citeni, ktere te pronasleduje uz od malicka je asi jen blum. Neni co uznavat a k pochopeni tu taky neni dostatek mista. Ty jsi jeden z tech lidi, jak jsem psal nize. Tzv. kolemjdouci. A opakuji, nechci urazit.

lekab | 25.09.2009 18:14

Nevím proč bych neměla mít umělecký cítění!Všechny mantinely a všechny hranice,všechny zásady a pravidla určuje vždy nějaky člověk.A otázkou je jestli si jen nehonil tričko!Což je naše lidská přirozenost,že?Adios.:-)))))

Adios Embrios | 24.09.2009 16:07

Podivej se na galerii Nepomuka. Nerikam, ze je to hotovy umelec,ale ma velky nabeh. Pracuje s fantazii,myslenkou,technickym zpracovanim i nahodou. Jeho dila nejsou jen nahodne myslenky. Je to chteny zamer...Teprve tehdy se ale muzeme bavit o tom jestli se nam to libi nebo ne. Dokud dilo nema urcite parametry tak podle me neni zapotrebi hodnotit. Ps: umelec se nehodnoti podle dila, ale zivotniho dila. Nekdy se na to ceka celou vecnost nekdy na tu metu dosahnes jeste mlad.

Adios Embrios | 26.09.2009 01:03

neohranuj se porad Pollockem...vypada to potom jakoby ti nic jineho nezbyvalo

Adios Embrios | 26.09.2009 01:16

Jimth...navic mi prijde jakoby jsi mluvil o umeni jako o abstrakci...coz je jen mala cast toho cemu se rika vytvarne umeni a umeni vubec.

 

Bez fotografie

magnet | 24.09.2009 15:33

nemá umění hranice.. jinak by se o tom dalo hodně polemizovat. co je a co není.. kdo má pravdu a kdo nemá.. zkrátka pragmatismus

 

havran

havran | 23.09.2009 08:24

o tom co je a co není "umění",nakonec rozhodne stejně jenom čas...:-))))

jimih | 23.09.2009 17:26

....souhlas...j.

 

AD

Adios Embrios | 23.09.2009 00:38

Ale ja za tebou nepotrebuji jezdit,nepotrebuji te poznavat,nepotrebuji vedet kdo je tvuj kurator,nepotrebuji vedet co jsi prodal, nepotrebuji vedet komu,nepotrebuji o tobe vedet vubec nic, krom tveho nazoru na umeni jako takove! Nazor znam a nesouhlasim s nim. S egem nemam problem jen se rozepsal a pak jsem to omylem smazal,proto genialni...Naopak s tim urcitym vychloubanim mas problem spise ty nemyslis? ,,muj kurator je ten a ten, a prodal jsem tomu a tomu a vystavuji tam a tam...Navic jeste abys ses stavel do role umelce,to bych mel asi zaludecni krece. To jeslti nekdo nepodlhel kritice a je s neho umelec je v poradku a ja nerikam ze musi clovek kritice rict jasne ano. Na druhou stranu nemuzes vedet jestli by z tech nepodlhehlich nebyli jeste lepsi umelci...protoze nepodlehli.

nickslaugter | 23.09.2009 00:51

stačí říct, že vám prostě chutná... :-)

jimih | 23.09.2009 17:25

...možná je největší problém ve vyjádření.....možná by jsme zjistili, že naše názory nejsou až tak odlišné, jenom každý se vyjadřuje jinak.........j.

 

AD

Adios Embrios | 22.09.2009 23:21

Skoda, ze ten jeden blog o umeni nekdo smazal, napsal jsem tam paradni citaci kdy se stava z cloveka umelec!

jimih | 23.09.2009 00:23

1., všimni si svoji prvotnou rekci.......proč si založil blog o umeni, když tady je a já tam psal,.........není to přesná citace, ale..... 2., napsal jsem geniální věc ....... .....asi máš kapku problém s egem :-))))) 3., můj kurátor a přítel je p. Z.B.Kuľhavý, který dokázal v umění možná víc, než my všichni dohromady........samozřejme, má námitky a připomínky, ale nechává mě tam, kde se cítím nejlíp.... 4., za umělce jsem se nikdy, opakuji, nikdy nepovažoval a ani jsem se do této pozice nestavěl, vždy říkám :" jsem "jenom" člověk, který dělá to, co cítí". 5., obrazy vlastní i lidi, kteří se "trocha" vyznají, úpřimně, někdy se divím, ale nepříjemné mi to není :-) 6., neútočím a respektuji, nepoučuji,......říkám jenom svůj názor 7., nechci se hádat,protože umění fakt nemá hranice a mnoho z opravdových umělců kdyby podlehlo kritice, by dnes nebyly 8., nečekal jsem, že se tady objeví taková debata....... 9., pochop, že doopravdy dává ven to, co je v něm,.......někdy bohužel, anebo, bohudík, pro ostatní nepochopitelné,.....vnímají obraz jako celek........ne vždy musí něco vyjadřovat smysl, pro autora ano, ale ostatní o něm nemusí mít ani páru.....aspoň ne konkrétně 10., klidně přijeď do ateliéru, poznej mě a pak piš..........jaro

jimih | 22.09.2009 23:28

.....Tvůj základní omyl,....z člověka se umělec nestává, člověk se ním rodí........málo čteš.... :-) j.

Adios Embrios | 22.09.2009 23:38

nemusim cist, jen posloucham.

Adios Embrios | 23.09.2009 00:09

nemuzes se stim narodit...to je blbost. Mas urcity talent a ten rozvijis a az ho dostanes na !VRCHOLNOU! uroven, tak teprve tehdy muzes pridat neco !NAVIC! a to je ten den kdy se z tebe stane umelec.

jimih | 23.09.2009 00:27

....a věř tomu, že tak, jak se někdo narodí a přednosti pro fotbal, tak se někdo narodí a má přednosti pro umění.......a pokud je nemá, tak bohužel, umění se naučit nedá,.........snád to jednou pochopíš.......a pokud si se umění naučil, tak to není umění....:-((((((((((((((........fantazii Ti nikdo nedá.....ale kopírovat můžeš......j.

Adios Embrios | 23.09.2009 00:51

a jestli si myslis, ze umeni je jen o fantasii, tak klobouk dolu!

Adios Embrios | 23.09.2009 00:45

navic k fotbalu nepotrebujes talent!

Adios Embrios | 23.09.2009 00:49

pravda je ze k umeni se naucit neda pokud nemas vlohy. Ale k umeni neprijdes jak slypy k houslim. Musis se zdokonalovat a to je uceni! Proto umeni se musis naucit, musi se k nemu nejak vycvicit. Nic neprijde samo!

Adios Embrios | 23.09.2009 00:55

navic tvoje jedina moznost jak tvorit je abstraktne...Nebo me dokazes presvedcit o omylu? A fantasie neni jen o abstrakci! Ale to uz je fuk...jsi presvedcen o necem co neda smysl

Adios Embrios | 23.09.2009 00:44

do 16 let jsem reprezentoval. Hraju fotbal a vim co je to narodit se s talentem, jak sportovnim tak vytvarnym. Ale to jen talent,neni ze me hned spickovy fotbalista ani umelec. Musim makat, musim talent rozvijet a teprve tehdy se me bude profesialni sportovec ci umelec. Chapes do sakra? Nemluv o kopiich i fantazii. Znam spoutu lidi co ma uzasnou fantazii a nedovede to prenest na papir a lidi co umi kreslit vyborne ale fantasie jim chybi. Ja necim jak ti to k.... uz vysvetlit. Clovek ma od narozeni pouze talent neo citeni, ale to musi rozvijet bez toho z tebe umelec nebude nikdy...

Adios Embrios | 22.09.2009 23:37

ale hovno!

 

AD

Adios Embrios | 22.09.2009 23:15

Ps: uz tu jsou dva blogy o umeni,mel jsi to soupnout tam, je zbytecne vytvoreny blog.

 

Sharon

Sharon | 22.09.2009 23:06

jo prodej není cesta k úspěchu....

 

AD

Adios Embrios | 22.09.2009 22:45

sakra napsal uplne genialni reakci a smazlo se mi to :O

jimih | 22.09.2009 23:36

....celkem nesouhlasím......umění mantinely nemá....a mumělec může studovat a vzdělávat se sebevíc, stejně bude tvořit tak, jak je to jemu nejblíž........co J.Pollock?......kritika ho "sjela", že jeho tvorba je náhoda. Ne, není, je to jeho pocit, jeho nálada, jeho duše. Jenom on a jenom on rozhodl jakou barvu kam a jakým způsobem. A tak je to u všeho.......Tvoje grafika není špatná, nicméně oslovuje někoho a někoho ne. Áno máš pravdu líbí - nelíbí,....když se mi nabídlo koupit Špálu 20 x 20 cm, koupil jsem ho, a popravdě, ne proto, že se mi to líbí......ale, .....respektuji, že je to on....:-) j.

Adios Embrios | 22.09.2009 23:46

Umeni nema mantinely pokud umelec vi, proc udelal hrusku fialovou a ne zelenou. Nevim jak ti to jinak vysvetlit. Pokud placas barvy jen tak pocitove, tak musis byt genius (vetsinou prvni) jinac nemuzes tvorit umeni. Ja verim tomu ze dokazes mluvit.

Adios Embrios | 22.09.2009 23:42

kritka polocka sjela jen proto ze sokoval,nabyla na to pripravena. Az to vsichni stravili, tak se z neho stal jeden z nedrahsich maliru vsech dob. Moje grafiky jsou studentske prace, neni na nich co hodnotit :D A nebavme se o svych dilech. Bavme se vseobecne.

zako | 22.09.2009 23:49

Víš Davide, přečetl jsem těch kritik spousty...od jednostránkových až po třeba stostránkové elaboráty, pitvající dopodrobna dané dílo. Stejně mám ale takový pocit, že to nakonec vlastně vždy skončí u těch dvou slůvek - LÍBÍ-NELÍBÍ. Já aspoň u obou kategorií přemýšlím proč. A jen tak mimochodem znám dost titulovaných "kritiků" píšících na zakázku - takže k čemu to pak je?! To že uměmí má mantinely je poměrně dost odvážné tvrzení - možná v dané době a společnosti, kde je ovšem psáno že tomu v konkrétní době nebude jinak. Jistě jsi studoval dějiny umění a tak víš co tím chci říct. To že umění není pro každého je asi pravda, byť asi jinak než bys chtěl. Troufám si říci že asi tak devadesát procent populace úspěšně míjí...a na vyvolenou skupinu vševědoucích už nevěřím vůbec. Většina prací vzniká z pocitu, v tom má Jaro pravdu a pocity se někdy sakra těžko vysvětlují. A sáhodlouze vysvětlovat svou práci mi přijde zbytečné, pokud to není hned jasné při pohledu na danou práci (ale to je jen můj názor na tzv.obhajobu o které samozřejmě vím), to už mi přijde lehčí napsat knihu...:-)) Ještě jen tak dodám na vysvětlenou proč jsem psal to níže a patrně jsem to jasně neřekl - VADÍ MI HODNĚ že odtud jsou zase vyhazováni lidé s jiným názorem na věc.

Adios Embrios | 23.09.2009 00:06

Zako: a stim vyhazovanim? Bohuzel no, dokud se to nestane mi, tak mi to je jedno. Ani nevim proc byli vyhozeni,ale za kritiku k dilu to urcite nebylo ne? To bych musel byt uz vyhozen mockrat,protoze servitky si neberu

Adios Embrios | 23.09.2009 00:01

Zako: samozrejme ze to nakonec skonci u libi nelibi, ale bez kritiky by z umeni byl neviiiiiiim sport treba? Nevim jak to napsat. Kazdy kdo tvori volne tvori pocitove, to jinak ani nejde, ale ja osobne kdyz neco takoveho delam, tak vim proc a jak. Pracuji s pocity i vedenim. Clovek nemuze vytvorit vec jen z vedeni nebo jen z pocitu. To je pak vetsinou spatne dilo! Tyto dve slozky se musi sloucit a pridat se k tomu jeste spetka zrucnosti. To ze se dnes da kdokoliv zaplatit je normalni to by me ani nesokovalo. Jak jsem psal, umeni ma mantineli ne v tom co tvorim, ale jak. Tim myslim ty dve slozky o kterych mluvim. Pokud tvorim poze pocitove stoji to mnohdy za prd a naopak...Umeni jen pro vyvolene kteri vsechny tyto faktory splnuji. A troufnu si rict ze zde na portalu s nazvem E-umeni neni ani jeden poradny umelec. MOzan nejake naznaky. Dokud budem zde umelci z nas nebudou to je jasne :D

Adios Embrios | 22.09.2009 23:00

Takze znovu :(, ale jsem nasrany sam na sebe ze jsem to neulozil. Divat se na umeni libi nelibi je blbost! A nikdo to nevyvrati! To snad ani nejde vyvratit. Vetsina lidi si mysli ze umeni je pro kazdeho a nema zadne mantinely. Takze umeni neni pro kazdeho a mantinely ma! Kritika je velmi dulezita vec a ta urcuje smer dila! Jen diky kritice vime o umeni. Cim zkusenejsi kritik,tim lepe. To zaname: neptej se kolem jdouciho! Nema to smysl. Co rekne? LIBI nebo NELIBI? Rekne vice? Nerekne,protoze nevi co by mel rikat. Na vsech umeleckych skolach na svete, existuje tzn. obhajoba. Diky ni se mladi vytvarnici uci mluvit o svych dilech, nuti je to premyslet, vedet co delaji atd...Takze vedet co delam je take velmi dulezi a ne ze neco namaluji a nevim co. Ja vim je to hodne tezke,ale ma to cenu! Bez toho do hospody nelez. V dnesni dobe VSEHO lidi jen tvori a tvori,ale meli by se taky trochu vzdelavat, zajimat se o danou vec i z druhe stranky. A ne se ohranovat nazor: vsak umeni pro kazdeho ne? Vsak nema zadne mantinely? Kravina...dnes lidem chybi sebekritika! Jsou lini udelat neco navic,mysli si, ze vse dovolene. Ano nikdo nikomu nic nezakaze. a tohle je skoro jako mor! Nevim uz co dal psat docela me tohle rozciluje a vycerpava dokala omyvat ty same reci. Nevim treba se mylim,ale za svym nazorem stojim tvrde na zemi! Ps: dneska si lidi koupi vse, protoze tomu casto nerozumi a nepoznaji mnohdy olej od tempery. Pouze se ridi sloganem libi nelibi,ale to neni podstata umeni, opravdu ne!

 

zako

zako | 22.09.2009 22:38

Jaro mě trochu předešel... myslím, že tady nikomu (normálnímu) nevadí, pokud mu někdo napíše že se mu jeho dílko nelíbí - to je zcela legitimní. Daleko horší jsou takové ty návody co by tam autor měl měnit nebo přidat aby to bylo lepší. To už je absolutně zcestné (mluvím o obsahu artefaktu). V případě techniky je to někdy podnětné. Vůbec asi nejhorší věcí je pak likvidace autora, protože se nedokážu přenést přes své ego, což se tu právě stalo a jen velice těžko se mi to vydýchává. Těžko v tomto případě mohu akceptovat i právo vlastníka. V tom případě by se tyto stránky měly přejmenovat na E-umění dle našeho názoru! Jediná pravda je vždy cestou do pekel. A my dříve narození jsme si toho přes různé soudružské kulturní komise užili více než dost a ono se nám to oklikou jakoby vrátilo!

 

Sharon

Sharon | 22.09.2009 21:50

Osobně si myslím,že kdyby si člověk pořád říkal,"mně se to nelíbí,ale třeba někomu ano",nebudu mu to raděj psát,pak by se tu nic hodnotit nemuselo....Ty komentáře tu jsou pro takové věci a každý by měl napsat,co cítí,proč by nemělo? Pak se můžeš setkat ještě s jednou- a to ŹÁDNOU REAKCÍ ... a to já osobně i u mých obrázků ráda nemám,pak mám pocit,že to nikam dávat ani nemusím...

Adios Embrios | 22.09.2009 23:14

Negativni kritika je a vzdy bude to nejdulezitejsi. Diky ni se clovek posouva dale! Kritika kladna je uz jen pochvala,nic neznamena, jen dobre mineni. Ale cloveka to neposune dale, protoze to udelal dobre, pochvalili ho za to. A mnohdy staci napsat, ze je to proste sracka! Lide se to boji rict, ale proc rozepisovat o necem co nema cenu? Naopak rikas ze ikdyz se mit o nelibi, tak bych se mel odosobnit. ANO, ale v pripade kdy se jedna o kvalitni dilo a me se jen nelibi (napr. piccaso u me), Ale pokud vidim,ze to stoji opravdu za nic,tak prece nenecham tu danou osobu jen v mineni, ze se ji to povedlo. A ted jeste neco co nema se zbytkem splocneho :D vcera jsem byl na pivku s kamaradem co si nasel holku. Ta holka mi rika ze chce jit na herectvi, tak jsem se ji poptal jako proc? Co ji k tomu privedlo atd... a ona ze hodne spolupracuje z Kendlovou nebo jak a kdzy jsem se je zeptal jestli chodi do divadla nebo jestli aspon vi co je to !DERNIERA!, tak vrtela hlavou. Ja necedel jestli se mam smat nebo brecet. Ale podobni lide jsou i ve vytvarnu! Ja proste nechapu co je to za lidi! To bylo ale jen tak okrajove, muselo to ven ?:D

Adios Embrios | 22.09.2009 23:35

Tys nepochopil, ja proti tomu co kde vyvezes a prodas nic nemam je to jen dobre! Samozrejme ze pokud me nekdo oslovi o koupi tak prodam,pokud bude na prodej. Ale ja se bavim umeni a ne o prodeji, to je uz jina vec sakra. Proto ta narazka na nizozemsko. Narazel jsem na to ,ze tva vystav ci co v nizozemi nema nic spolecneho s urcovanim umeni. Navic tady moc tobe nebavim, mluvim vseobecne a nic neshazuju. O tve dile jsem tu nepsal ani slovo. Nazor je muj stejne jako tvuj nazor je libi nelibi :D. Mimo jine pokud budes chtit videt osobne neco meho kup si na pristi rok letenku trba do Valencie kdyz uz jsme u toho. Ale jak rikam, tohle sem nepatri a nezarucuje kvalitu.

jimih | 22.09.2009 23:26

....to adios embrios........nizozemsko je jen jako příklad......nestydím za to, že mají zájem....je na tom něco špatné?....jaký jiný příklad udat???....zčásti máš pravdu, ale......co s 50ti obrazy v ateliéru???........já vím, chápu Tě, pokus se pochopit i Ty.......tvoříš,........proč to prezentuješ????? ....a pokud to někdo bude chtít, řekneš mu : " NE? JÁ TO NEPRODÁM !!!",.....????? trochen se zamysli,....a přestaň být statista........proč, jak, a proč ne jinak....???????? ...kdyby tato stránky a díla hodnotili běžní lidé, kteří mají o něco zájem, asi by jsi byl hoooodně překvapen.......nechápu proč zhazuješ to, že něco dávám i ven z čr ???????........navíc něco šlo i do belgie...:-))))... o co Ti jde??? dělat chytrýho, anebo co vlastně?......nechápu Tě a popravdě jsem rád, že Tě nechápu.......Tvůj David je možná někdo a kdo jsi Ty?......"NEKDO", kdo se schovává za něco a někoho?.....koho názor reprodukuješ? svůj, anebo někoho?....vím, jsem hrubý, ale..... na hrubý pytel hrubá záplata......udělej výstavu, já přijedu, podívám a zhodnotím......neboj, ne Tvým stylem......fuckt mě nebaví vysvětlovat někomu proč to, co dělám, dělám právě tak, jak dělám......a směrodajný nejsi Ty, ale zájem....:-(...j.

jimih | 22.09.2009 23:38

....to adios em brios.........pochopil, ....a co se týká umění,.....musel bys být opravdu klasssssa, aby jsi vymyslel něco, co je fakt super....:_)

Adios Embrios | 22.09.2009 23:47

to z tou klaaaasou jsem ted nepochopil. Proto rikam ze umeni nei pro kazdeho :) ne kazdy dokaze udelat neco super...

Sharon | 22.09.2009 23:01

svým způsobem Ti rozumím,také si nenechám do věcí kafrat,ale mě osobně krutý až nesolidární přístup se směsí ostrých až mnohdy sprostých výrazů a ponižování mě a celé mé rodiny(což jsem těžko nesla) na jiném portálu přivedlo k tomu se zamyslet... a osobně si myslím,že jim skoro můžu poděkovat,dovedli mě o kus dál,ještě ne k cíli,ale už se k němu alespoň přibližuji... takže,mě osobně kritika i když mi někdo napíše ... že se to nelíbí a čím to je,moc pomáhá.... Jinak ... já také prodávám věci,které se mi doslova moc nelíbí,ale tu pravou radost mám z děl jiných.... těch,co mě osobně něco dávají... a je jich mnohem méně v mé galerce... ahoj

Adios Embrios | 22.09.2009 23:03

Nech toho s tim nizozemskem porad! :D Prodej obrazu neni urcujici parametr! A je to uz smesne :D

jimih | 22.09.2009 22:21

....je vidět, že jsi to celkem nepochopila.....napsat, co cítí je věc jedna, otázka proč to děláš tak, jak to děláš je věc druhá.........pokud mě se nelíbí modrá, nebudu hodnotit modrý obraz :-).......anebo budu a odosobním se.........ano, jsou tady věci, kteřé sem fakt nepatří, ale to je jiné kafe......o dva týdny jsem měl do nizozemska brát 2 obrazy, dnes mi psali, že budou čtyři........věci, které jsou prodány někdy lidi hodnotí jako ne......je mi to k smíchu..........víš, subjektivní a objektivní názor jsou dvě různé věci, ....možná je to tím, že namaluju abych prodal, ale prodám proto, že maluji...........vždyť každý je osobnost a sám za sebe......když budu dělat věci podle někoho, nebudu to já..............j.

jimih | 22.09.2009 22:23

....oprava........nemaluji abych prodal ..........

     

 

 

Eumeni  
HOME | FOTOGRAFIE | VÝTVARNÉ UMĚNÍ | BLOG | KULTURNÍ PROGRAM | REGISTRACE | UŽIVATELÉ | REDAKCE | PARTNEŘI created by WEB-STUDIO
   
www.europeanarts.cz
Home Fotografie Výtvarné umění Blogy Kulturní program