E-umění
E-umění
E-umění
Login:
Heslo:
  Pamatovat heslo
 
   
REGISTRACE  | NOVINKY | UŽIVATELÉ | REDAKCE | PARTNEŘI
« Další

Člověk 2

zase duchovní úvaha


Člověk 2
10. 11. 2015

Poznej sám sebe. (Delfská věštírna).
Máme se obracet do vlastního nitra, tam máme hledat.
Jděme k sobě, do sebe, do srdce, tam je Království Boží, Tam je naše Duše, Bůh a Kristus.
V Bibli se píše: Bohové jste. Království nebeské je ve vás. Hledej nejdřív Království nebeské a vše ostatní ti bude přidáno. Říká Kristus. A kde jinde hledat Boha než v sobě a ve svém srdci. Bůh je všemohoucí, Bůh je všechno, není nic krom Boha, My jsme v Bohu a Bůh je v nás. A místem setkání s Bohem je naše srdce, tam jej máme hledat. Bůh není nikde mimo nás. On je vším i námi. Mnoho lidí to vůbec nechápe a hledají Boha mimo sebe, někde na nebi na obláčku. To je špatně. Když člověk najde Boha v sobě, uvidí jej také v každé lidské bytosti a ve všem. Proto je velmi pošetilé a nevědomé, když si člověk myslí, že se mu nemůže nic stát, pokud někoho podvede, někomu ublíží, sám sobě to dělá a spravedlivě bude odměněn. V nejvyšším poznání, mizí oddělenost mezi, já a ty, které náleží nevědomému egu.
Žijeme v dualitě, v rozmanitosti stvoření jediného Boha – Jednoty. Bůh je ve stvoření i mimo ni. Bůh je nad touto dualitou, a dobro a zlo jsou jen zkušenosti na cestě poznání, dobro a zlo existuje pouze v našem lidském chápání, ale vskutku není nic než Bůh a vše co On stvořil, bylo dobré. Lidé, kteří chápou svět jako zlý, nesmí sebe se jím nechat pohltit. Máme svět přijmout, stejně jako sebe samé. Změna přichází vždy zevnitř a u sebe.
Pokud lpíme na něčem, příjdeme o to, aby naše duše nelpěla a očistila se. Každý máme to dobro v sobě. Svou duši - část Boha, tam je třeba hledat, tam je třeba pracovat, my musíme začít měnit sami sebe u sebe, nemůžeme změnit druhé, jedině tím že změníme sami sebe, můžeme měnit svět opravdově.
To jací jsme uvnitř, s čím rezonujeme, to si přitahujeme do života, i takové lidi a situace, nic se nám neděje náhodně, jsou to lekce, je třeba změnit myšlení.
Žít život podle vesmírných zákonů, očišťovat svou duši. Modlitbami a meditací, prací pro druhé. Odpouštěním.
Strach, negativní emoce, negativní postoje, ublížení druhému, sobě, neodpuštění, neopuštění minulosti atd. Vše co ze sebe vysíláme, to se nám vrací. Stejně tak když vyzařujeme lásku a dobro, začne se k nám také dobro vracet. Musíme být trpěliví. Bezpodmínečná láska neočekává nic nazpět. Láska Agape.
Nejdůležitější jsou pro člověka vztahy.
Člověk by se měl naučit odpustit každému, odpustit sobě, a poprosit za odpuštění každého, komu bylo v jeho nevědomosti ublíženo.
Tak se člověk očišťuje, jinak se duše očišťuje, ztrátami, bolestí, strádáním, úrazy apod.
Láska očišťuje. Pustit světlo do svého života.
Boží spravedlnost je neomylná. Darebákovi, se vrací co zasel později, tomu kdo je již na cestě se vrací vše téměř okamžitě. Milostí Boží bude nakonec vše odčiněno a odpuštěno, tak jak člověk postupuje na cestě ke světlu a k Bohu.
Vrcholem cesty poznání, je splynutí s Bohem, neboli Osvícení, je to velmi dlouhá cesta, kterou nelze zvládnout během jednoho života, proto se duše rodí znovu a znovu a prochází lekcemi, aby nakonec dosáhla onoho konečného Osvobození. Tím však pouť duše nekončí Bůh je stále se překonávající skutečnost, a Tyto osvícené duše mají další úkoly v jiných dimenzích a světech a pomáhají ostatním duším na jejich cestě. Svoboda, znamená zodpovědnost.

Na duchovní témata by se dalo mnoho mluvit. Vím, že mnohé se mi dostatečně nepodařilo objasnit, protože sám, třeba jsem ne vše správně uchopil nebo pochopil. Proto je dobré sám hledat, vzdělávat se, ověřovat si a naslouchat svému nitru, kde člověk vždy nalezne Pravdu.

PS: Vím že je to jalová slepenina, ale snad někomu pomůže….

Peter Hudran


Předchozí »
BLOG - kategorie: Společnost   Hodnocení: 0.00

Autor: Peter
Vloženo: 11.11.2015 00:02
Shlédnuto: 1741x

Zobrazit všechny blogy autora

 

Hodnotit a vkládat komentář mohou jen registrovaní uživatelé
Hodnocení a komentáře
     

 

 

Eumeni  
HOME | FOTOGRAFIE | VÝTVARNÉ UMĚNÍ | BLOG | KULTURNÍ PROGRAM | REGISTRACE | UŽIVATELÉ | REDAKCE | PARTNEŘI created by WEB-STUDIO
   
www.europeanarts.cz
Home Fotografie Výtvarné umění Blogy Kulturní program